+90 536 035 23 71 info@robotel.org

22 Ağustos’ta Robotel Türkiye ekibi ile Ağustos toplantısı için 4.Levent’teki İstanbul MakerLab’de buluştuk. Her toplantıda tanıdık yüzlerin üstüne, yeni yüzler eklenmesi bu projenin hızla yayıldığını ve bilinirliğinin arttığını bana gösteriyor. Mühendis, mimar, öğretmen her disiplinden insanın toplantılara katılması farklı ve yaratıcı fikirlerin ortaya çıkmasını sağlıyor. İnsanların isteklilikle bu sosyal sorumluluk projesinde yer almaları da ayrı bir güzel.

Bu ayki toplantıda elimizde 3 adet vaka vardı, bu vakaların her biri için ekip görevlendirildi ve hepsinin üzerinde şu an çalışılıyor. Türkiye’nin yardım eli Robotel’in şu ana kadar hayatına dokunduğu insan sayısı 12, birkaç ay sonra bunun 15’e ulaşacağını düşünüyorum. 3 boyutlu yazıcı teknolojisi ile bu proje hayat buluyor ve insanlar protez kollara, ellere on binler vermek yerine, Robotel ile ücretsiz sahip oluyor. Bu teknolojinin yararı ve perspektifi bu kadar geniş iken bunu daha çok öğrenmeli ve kendimizi geliştirecek örnekler yapmalıyız.

Eylül ayındaki toplantıya da katılacağım, sizleri de bekleriz. Aramıza katılmak isteyen yeni gönüllü arkadaşlar buraya tıklayarak gönüllü formunu doldurabilirse çok seviniriz.