+90 536 035 23 71 info@robotel.org

Robotel Türkiye Gönüllüleri Haziran Toplantısı, İstanbul MakerLab’de 25 kişinin katıldığı etkinlikle gerçekleşti. İstanbul Teknik, Yıldız Teknik, Mimar Sinan Üniversitesi gibi yerlerden farklı disiplinlerde eğitim gören gönüllülerle buluştuk.

Gönüllülerden Ozan, yaptığı exii hackberyy modelini bizlerle tanıştırdı ve yapım sürecinde hangi zorluklarla karşılaştığını, baskı için ölçüm alırken nelere dikkat edilmesi gerektiğini ve bir modelin kaliteli olmasını için onun üzerinde yoğun çaba gösterilmesine ihtiyaç duyulduğunu söyledi. Bir model tasarlanırken çocuğun hareketlerine göre çok fonksiyonlu olması gerektiğini konuştuk, cilde hasar vermeyecek hale gelebilmesi için ne gibi yöntemler kullanılması gerektiği konusunda fikir yürüttük.

Satır içi resim 1

Toplantı devam ederken vakaların yerleri ve kimlerin ikamet edeceği ve vaka araştırması hakkında konuştuk. Bizim için bir kaynak olan Enabling The Future’daki verileri türkçeleştirme ve kaynakları kullanılabilir hale getirme süreci hakkında bilgilendirmelerde bulunduk. Zeynep Karagöz yeni katılan gönüllülere Robotel projesini anlatırken Serdar Okumuş tanıdık yüzlerle süreç değerlendirmesi ve gelecek toplantı için çözüme kavuşturulması gereken hedeflerden bahsetti.

Temmuz ayının sonunda gerçekleşecek toplantıya bu projede gönüllü olmak isteyen herkes gelebilir. Facebook hesabımızdan bizi takip ederek etkinliklerden, vakalardan, duyurulardan haberdar olabilirsiniz.

Ayrıca gönüllü formumuzu doldurarak bize destek olabilirsiniz. Link: https://robotel.org/?page_id=3673