+90 536 035 23 71 info@robotel.org

Robotel Ankara Ekim Ayı Buluşması, TED Üniversitesi İnovasyon Merkezi’nde 15 kişinin katıldığı etkinlikte gerçekleşti. TED Üniversitesi, Gazi Üniversitesi ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nden mühendislik ve PDR gibi disiplinlerden aramiza yeni katılan 15 kişilik bir gönüllü ekibimiz oluştu.

Sunumda katılımcılara Robotel Türkiye’nin oluşumu, amacı ve  gönüllü çalışma süreci hakkında bilgi verildi. Üretilen robotellerin çalışma sistemi, avantajları hakkında konuşuldu. Sunum sonrası yapılan tasarımlarin nasıl daha fonksiyonel ve kullanımı rahat olabileceği konusunda fikir yürüttük. Robotel Ankara olarak ilk vakamız Elif Su’nun çalışmalarına bu haftadan itibaren başlayıp, İnovasyon Merkezi’nin de desteğiyle, TED Üniversitesi’nde Robotel baskı, montaj, modelleme, ölçü alımı gibi atölye çalışmaları gerçekleştirmeyi planladık. Toplantı sonunda her ay farklı üniversitelerin Sosyal Sorumluluk ekipleriyle buluşulup Ankara’da gönüllü sayımızı arttırmaya yönelik toplantılar yapılmasına karar verdik.

Kasım ayındaki toplantımıza gönüllü olmak isteyen herkes katılabilir. Robotel Facebook hesabımızdan bizi takip edebilir, duyuru ve etkinliklerimizden haberdar olabilirsiniz.